Avaldatud: 2024-04-26

7 põhjust, miks telefon laeb aeglaselt

Tegelikult ei ole vahet, kas jätsid nutitelefoni koju või on see taskust välja võttes jälle tühi – nii või teisiti ei saa seda kasutada. Veel hullem on aga see, kui telefoni laadimine kestab terve igaviku. Sellest artiklist saad teada, mis võib põhjustada aeglast laadimist ja kuidas olukorda lahendada.

7 põhjust, miks telefoni laadimine võtab kauem aega:

  1. Telefoni laadimiskaabel või adapter on kahjustunud. Kui telefoni laadimiskaabel või adapter on kahjustunud, nende pistikute küljes või pistikupesades on võõrkehi, näiteks liiva ja tolmu, võib see mõjutada laadimisel voolutugevust ja -pinget, mis omakorda aeglustab laadimise kulgu. 

  2. Liiga palju aktiivkasutuses rakendusi. Kui nutitelefoni on paigaldatud palju rakendusi ja need taustal töötavad, tarbides pidevalt akut, tühjeneb telefon kiiremini ja selle laadimine võtab kauem aega. 

  3. Aku seisund. Aja jooksul telefoni aku lihtsalt kulub ja möödapääsmatute füüsikaliste protsesside mõjul väheneb selle võimsus. See tähendab, et satud üha suurema tõenäosusega olukorda, kus aku on jälle tühi.

  4. Keskkonnategurid. Telefoni laadimise kiirust võib mõjutada ka keskkonnatemperatuur. Kui ruumis on liiga soe või külm või kui seade ise läheb liiga kuumaks, näiteks otsese päikesevalguse käes, võib see laadimisprotsessi aeglustada.

  5. Nutitelefoni kasutamine laadimise ajal. Kui telefon on laadimise ajal aktiivses kasutuses, võib see laadimisprotsessi aeglustada, kuna aku tarbimine jätkub.

  6. Laadimine vale laadijaga. Kui sa ei kasuta seadme originaallaadijat, ei pruugi see pakkuda telefoni kiireks laadimiseks vajalikku pinget ja voolutugevust. 

  7. Tarkvaravärskendused. Veendu, et kasutad alati uusimat tarkvaraversiooni. Värskendused parandavad tarkvaravigu ja nutiseadmete jõudlust ning mõnikord võivad need lahendada ka laadimisalgoritmiga seotud probleeme.

Kas aeglane laadimine mõjub telefoni akule halvasti?

Aeglane laadimine ei tee seadme akule alati halba. Kui aga kasutada laadijat, mis ei ole piisavalt võimas või nutitelefonile sobiv, siis on paratamatu, et laadimine võtab palju kauem aega. Ning kui laadimine pidevalt katkeb või laadimisvool on nõrk, ei pruugi aku täis laadimist jõudagi ära oodata. 

Et telefon oleks alati täielikult laetud ja töökorras, on oluline kasutada õige tootja laadijat. 

Kuidas kiirendada nutitelefoni laadimisaega?

  • Kasuta kiirlaadijat. Kontrolli vooluadapteril näidatud pinget ja laadimisvoolu (ampreid) või toetatud laadimisrežiimi (kiire või ülikiire laadimine). Kui need parameetrid on seadme enda võimekusest oluliselt madalamad, tasub kaaluda suurema võimsusega laadija ostmist, et laadimisprotsessi kiirendada.

  • Sulge kõik rakendused. Kõigi taustal töötavate rakenduste ja protsesside sulgemine laadimise ajaks vähendab koormust telefoni akule, mis omakorda kiirendab laadimist.

  • Kasuta seinas olevat pistikupesa. Kasuta nutitelefoni laadimiseks sülearvuti USB-pordi asemel adapterit ja seinapistikut – nii tagad seadme tõhusaima laadimise.

  • Väldi telefoni kasutamist laadimise ajal. Telefoni kasutamine laadimise ajal võib laadimisprotsessi aeglustada, kuna aku tarbimine jätkub. Seega, kui on oluline akut kiiresti laadida, ära kasuta telefoni laadimise ajal mängimiseks või videote vaatamiseks.

  • Pane telefon laadima jahedasse ja kuiva kohta. Aseta telefon laadimise ajaks jahedasse ja kuiva kohta, et vältida seadme ülekuumenemist, mis võib laadimist takistada.

  • Vaheta välja telefoni aku. Kui telefon on vanem kui 2–3 aastat, võib akuvahetus pikendada oluliselt telefoni kasutusiga ja sagedast laadimist esineb harvemini.

Kuidas toimida, kui ei saa aru, miks telefoni laadimine liiga kaua aega võtab?

Kui laadid nutitelefoni telefonitootja ühilduva laadijaga, värskendad aegsasti tarkvara ja kasutad pistikupesa, kuid laadimine kulgeb endiselt teokiirusel, tasub otsida asjatundlikku abi. TSC volitatud teeninduses kasutame tootjate ametlikke diagnostikaseadmeid ja tarkvara, et leida juurpõhjus, mille meie kogenud ja kvalifitseeritud tehnikud saavad ära parandada.