Suvi on eriline – seda nii meile, kui võtame puhkust ja lubame endale seiklusi, kui ka meie arvutitele, telefonidele ja tahvelarvutitele, sest need peavad kõik seiklused üle elama, kaotamata jõudlust. Meie asjatundlikud hooldustehnikud kirjeldasid kolme kõige levinumat kahjustust, millega nutiseadmed suvel kokku puutuvad. Loe artiklit ja sea end aegsasti puhkuseks valmis, kaitstes oma nutiseadmeid.
1. Basseini ääres ja rannas tekkivad veekahjustused. Hüppasid järve ja alles siis meenus, et telefon oli jäänud püksitaskusse; telefon kukkus käest, kui pildistasid mere ääres päikeseloojangut; või kostitasid basseini ääres päevitades oma sülearvutit värskendava joogiga – olukordi, mil nutiseadmed veekahjustusi saavad, on palju ja erinevaid.
Lahendused: Selliste olukordade vältimiseks soovitame vee läheduses kasutada veekindlaid nutitelefoniümbriseid. Teine võimalus on asetada nutiseade veekindlasse tihedalt suletavatesse, näiteks toiduainetele mõeldud kilekotti. Kui nutiseade kukub vette, lülita see kohe välja ja ära uputa riisi sisse, vaid vii esimesel võimalusel diagnostikasse ja parandusse TSC autoriseeritud teeninduskeskusesse.
2. Ülekuumenemisest tingitud väljalülitumine. Kui jätad seadmed otsese päikesevalguse kätte või umbsesse autosse, võivad need üle kuumeneda. Telefonid, sülearvutid ja tahvelarvutid lülituvad kõrgel temperatuuril sageli automaatselt välja ning regulaarne ülekuumenemine võib seadmete kasutusiga lühendada.
Lahendused: Ära jäta seadmeid pikaks ajaks kuuma autosse. Väldi nutitelefoni või tahvelarvuti pikaajalist kasutamist otsese päikesevalguse käes, näiteks mängides päevitades mänge või vaadates tundide kaupa videoid. Kui märkad, et nutitelefon tühjeneb palava ilmaga kiiremini ja lülitub sageli välja, telli aku vahetus, mis parandab seadme jõudlust.
3. Ekraani pragunemine. Mida rohkem aega veedad õues aktiivselt liikudes, seda tõenäolisem on, et telefon või nutikell kukub kogemata maha kivisillutisele või betoonile. Kukkumine põhjustab ekraanipragusid ja mehaanilisi kahjustusi, mis tähendab, et niiskus, liiv ja praht satub lihtsamini seadme sisemusse, aeglustades või peatades täielikult seame töö.
Lahendused: kasuta vastupidavat, põrutuskindlat katet ja ekraanikaitset. Kui sa seadmeid ei kasuta, hoia neid lukuga taskus või kotisahtlis, et vältida väljakukkumise ohtu. Telefoni või tahvelarvuti pragunenud ekraan tuleks kohe ära parandada, sest pragudes võivad areneda täiendavad kahjustused, mille remont võtab rohkem aega ja läheb kallimaks.
Lihtsaid ettevaatusabinõusid järgides säästad raha ja hoiad oma seadmed töökorras mitte ainult kogu suve, vaid ka edaspidi. Kui märkad oma nutiseadmete töös probleeme, on TSC volitatud teeninduse asjatundlikud ja kogenud tehnikud alati valmis pakkuma kvaliteetset parandusteenust tootja sertifitseeritud seadmete ja originaalvaruosadega.