Avaldatud: 2023-08-31

Miks kasutada seadmete laadimiseks originaall

Kodus leidub palju seadmeid ja igaühel neist on oma laadija. Kas sul on juhtunud, et laadijad lähevad vahetusse ja neid kasutatakse mõnel teisel seadmel? Laadijad näevad sarnased välja, kuid neis on väikeseid, kuid olulisi erinevusi. Seadme jaoks õige laadija valimine on tähtis, et vältida seadme kahjustumist.  

Kuidas toimib laadija?

Igal laadijal on oma võimsuse tase. Seda mõõdetakse vattides (W), mis näitavad, kui suurt võimsust laadija telefoni saab edastada. Erinevate seadmete akud on erineva mahutavusega, mistõttu on suuremate akudega tahvel- ja sülearvutitel ka võimsamad laadijad kui väiksematel seadmetel, nt telefonidel.

Kui kiiresti aku täis laetakse sõltub sellest, mitu vatti laadija edastab ja mitu vatti seade vastu suudab võtta (see on seadmeti erinev).

Kas seadme laadimiseks saab kasutada mistahes laadijaid?

Kuna seadmete laadijad on erinevad ja telefonide akud ei suuda võtta vastu sama vattide hulka, siis on kasutatava laadija tüüp väga oluline. Ideaalis tuleks kasutada originaallaadijat, sest tootja on loonud selle seadmega ühilduma.

Kuid kui tekib olukord, kus tuleb kasutada mõnda teist laadijat, siis on kõige tähtsam jälgida selle võimsust vattides. Kõigepealt tuleb kontrollida telefoni andmeid sisaldavaid dokumente, kust leiab teavet seadme laadimiseks vajaliku võimsuse kohta. Seejärel tuleb leida laadija. Kõige parem variant on valida laadija, mille võimsus vattides vastab originaallaadija andmetele.

Millised on seadme mitteoriginaallaadijaga laadimise riskid?

  • Aku ülekoormus. Uuemaid seadmeid on lubatud ühendada ka võimsama laadijaga, kuid see võib seadme akule kehvasti mõjuda. Samuti tuleb pidada meeles, et võimsam laadija ei tähenda kiiremat laadimist, sest telefoni saab edastada vaid nii palju võimsust, kui selle aku suudab vastu võtta. Näiteks kui 25W laadijat vajav telefon ühendatakse 45W laadijaga, siis toimub laadimine 25W ulatuses, sest telefon ei suuda rohkem vastu võtta.

  • Aku kestvuse vähenemine. Telefoni jaoks sobimatute laadijate pikaajaline kasutamine põhjustab olukorra, kus aku hakkab kiiremini tühjaks saama ja aku kasutusiga väheneb. Eriti kehtib see juhul, kui laadija võimsus on liiga madal. Kui 25W võimsust vajava telefoniga ühendatakse 15W laadija, siis laeb telefon väga aeglaselt või ei lae üldse ning seadmel esineb akuga seotud probleeme.

  • Adapteri ja seadme ülekuumenemine. Laadija väärkasutus võib tekitada seadmel toimivusprobleeme ja kahjustada akut ning teisi seadme komponente.

Samuti on oluline vältida sellise laadija kasutamist, millel on nähtavaid kahjustusi (nt mõrad) või mille sisemine juhtmestik on kahjustunud. Sellisel juhul soovitame osta uue laadija.

Uue laadija ostmiseks on parim variant külastada tootja volitatud hoolduskeskust või ametlikku esindust ning osta oma seadme jaoks originaallaadija.

Mis on originaallaadija kasutamise eelised?

Originaallaadija ostmisel ja kasutamisel on mitmeid eeliseid.

  • Ohutus Originaallaadija on tootja poolt kontrollitud ja selle kasutamine koos seadmega on ohutu.

  • Vastupidavus Laadija peaks olema vastupidav, et seda ei peaks iga 3 kuu tagant välja vahetama, kuid viimast võib mitteoriginaallaadijate puhul tihti ette tulla.

  • Aku pikaajalisem kestvus Originaallaadija on ohutum, vastupidavam ja tagab telefoni aku jaoks õige võimsuse; see ei tekita akus ülekoormust ja seega kestab aku palju kauem kui mingi suvalise laadijaga laadides.

  • Garantii Originaallaadija ei kahjusta telefoni, kuid mitteoriginaal võib seda teha ning sellised kahjustused ei kuulu garantii alla.

Mitteoriginaallaadija ostmisel soovitame pöörata tähelepanu CE-märgistele, sest need kinnitavad vähemalt minimaalsete ohutusnõuete täitmist. Oma praktikas oleme näinud mitteoriginaallaadijaid, mis ei vasta karbil esitatud andmetele; samuti oleme näinud seadmete ülekuumenemist, kuulnud klientidelt laadijast saadud elektrilöökidest ning näinud olukordi, kus on kehva kvaliteediga laadija tõttu suisa tulekahju puhkenud. Seetõttu tasub uue laadija ostmisel lugeda ka ohutusega seotud teavet. Kõige parem variant on osta laadijaid tunnustatud müüjatelt, kes suudavad toodete valimisel hinnata oma toodete sobivust ja kvaliteeti.

Kõige parem on kasutada originaallaadijat! Seadet ja laadijat arendatakse, toodetakse ja kontrollitakse koos, seega toimivad need koos kõige optimaalsemalt. Kuid kui seadmel tekib probleeme ja see ei laadi või selle aku mahutavus on oluliselt vähenenud, siis too seade meile hooldusesse või broneeri remont kaugteel ning saada seade meile pakiautomaadi abil! Kui su kahjustunud akuga telefon jõuab meie keskusesse, siis teostame diagnostika ja kui oleme kahjustuste ulatuse kindlaks teinud, anname teada, mida remondi jaoks teeme ja kui palju see maksma läheb. On oluline meeles pidada, et aku vahetamine, nagu mistahes teine hooldus ja remont, viiakse läbi seadme tootja juhiste kohaselt, kasutades heakskiidetud tööriistu, kõige asjakohasemaid meetodeid, moodsat varustust ja loomulikult, originaalvaruosi, sest meie keskus on enamike populaarsete nutiseadmete tootjate volitatud hoolduskeskus.