Avaldatud: 2023-06-29

TSC profid: kuidas pikendada seadme eluiga?

Soovid, et su seade oleks sinuga koos kõikidel seiklustel ja sa ei peaks seda mitte kunagi hoolduskeskusesse viima? Oleme kogunud ekspertidelt kokku mõned nõuanded, mis aitavad su seadmel kauem vastu pidada. Loe edasi ja saad teada, mida teha ning mida mitte!

Mida teha?

TSC kvaliteedikontrolli spetsialist Lauris soovitab kõigile kasutajatele järgmist.

  1. Puhasta laadimis- ja audioporte. Neid tuleb regulaarselt hooldada. Kui laadimispordis on mustus, ei pruugi saada telefoni akut laadida ning kui mikrofoni avasse on kogunenud tolmu, ei pruugi seadmega ühendatud kõrvaklapid töötada. Nende avade puhastamiseks lülitage seade välja ning puhastage seda mitteabrasiivse abivahendiga nagu hambahari, vatipulk või pehme riidest lapp. Lisaks võib kasutada õhuvoolu (nt fööni), kuid pidage meeles, et kõik kasutatavad vahendid peavad olema kuivad, sest vesi võib seadet kahjustada.

  2. Kasutage vaid originaallaadijaid ja utiliseerige kõik kahjustunud laadimiskaablid. Soovitame kasutada originaallaadijaid, sest teiste laadijate pingenäitajad võivad erineda tootja soovitatust. Mitteoriginaallaadija kasutamine võib panna seadme aku liigse pinge alla ja see võib mõjutada nii seadme akut kui selle üldist jõudlust. Kahjustunud laadimiskaablite kasutamine on keelatud, sest need võivad põhjustada tulekahju, elektrilööki, vigastusi või seadme kahjustumist.

TSC Electronicsi tehnik Elvis soovitab pidada meeles ka värskendusi. Jälgige neid alati ja paigaldage iga uue värskenduse ilmumisel. Tarkvaravärskendused tagavad uue ja parema funktsionaalsuse, kuid samal ajal parandavad olemasolevaid probleeme nagu vead ja tõrked.

TSC koordinaator Diana soovitab oma andmeid alati pilve varundada või arvutisse üle tõsta. Tema kogemuste põhjal on täiesti tavapärased olukorrad, kus klient on kaotanud oma andmed, sest seade on purunenud, kuid andmed pole varundatud. Andmeid saab salvestada platvormidele nagu iCloud, Google Drive, Dropbox, OneDrive ja teised.

Mida MITTE teha?

Lisaks headele soovitustele on ka asju, mida tuleks seadme võimalikult pika eluea tagamiseks vältida. TSC kvaliteedikontrolli spetsialist Lauris soovitab järgmist.

  1. Kaitse seadet vedelike eest. Niiskus on suurepärane elektrijuht ja võib seadme tundlikke komponente kahjustada. Vedelikud võivad põhjustada sisemise juhtmestiku korrodeerumist ja lühiseid, mis võivad elektroonikat tõsiselt kahjustada.

  2. Ära kunagi lae tarkvara alla kahtlastelt veebilehtedelt. Teadmata allikatest pärit programmid ei pruugi olla korralikult turvavigade suhtes kontrollitud. See tähendab, et need võivad sisaldada pahavara või muud kahjulikku tarkvara, mis võib seadet kahjustada või kasutajate andmeid varastada.

  3. Ära telefoni raputada. Telefoni ei tasu kinnitada võimsate mootorrataste või suure töömahuga mootorite külge, sest need tekitavad teatud sagedusvahemike puhul vibratsioone. Telefoni kokkupuude selliste vibratsioonidega võib telefoni kaamera tööd takistada.

TSC tehnik Janis soovitus on mitte kanda telefoni pükste tagataskus. Kuid kui sul peale tasku muud varianti ei ole, siis pea meeles telefon enne istumist taskust välja võtta, sest vastasel juhul see aja jooksul deformeerub. Lisaks ei tohiks telefoni jätta äärmuslike (liiga kuumade või liiga külmade) temperatuuride kätte.

Kui telefon esineb probleeme, siis ära püüa nendega ise hakkama saada, vaid too seade hoolduskeskusesse professionaalide kätte. Kui tood oma seadme meie kätte, siis teostame diagnostika ja kui oleme kahjustuste ulatuse kindlaks teinud, anname teada, mida remondi jaoks teeme ja kui palju see maksma läheb. On oluline pidada meeles, et seadme mistahes hooldus ja remont viiakse läbi tootja juhiste kohaselt, kasutades heakskiidetud tööriistu, kõige asjakohasemaid meetodeid, moodsat varustust ja vajadusel, originaalvaruosi, sest meie keskus on volitatud hoolduskeskus.