Avaldatud: 2024-03-05

Kuidas pikendada nutikella aku vastupidavust?

Nutikellast on iga päev kindlasti palju kasu, kas pole? See näitab õiget kellaaega, sealt saab lugeda äsja saabunud sõnumeid, jälgida oma samme, kasutada navigatsioonisüsteemi ja kuulata juhtmeta kõrvaklappidest muusikat isegi siis, kui sa pole arvutis. Kõik on hästi hetkeni, mil nutiseade järsku tühjaks saab ja ei näita isegi kellaaega. Kui sulle tundub, et ka sinu nutikella aku tühjeneb kiiremini kui peaks, saad sellest artiklist teada, kuidas seda muuta.

Kui kaua nutikella aku peaks keskmiselt vastu pidama?

Nutikellad jagunevad igapäevasteks ja sportlastele mõeldud professionaalseteks mudeliteks. Enamik igapäevaseks kasutamiseks mõeldud nutikelladest on loodud ühe laadimisega kestma vähemalt ühe päeva. See tähendab, et tavaliselt on nende tööaeg 12–48 tundi, mis on piisav, et saaks nutiseadme igal õhtul laadima panna ja hommikul taas kasutusse võtta. Professionaalsete nutikellade tööaeg on palju pikem, kuid arvestama peab sellega, et neil on ka kõrgem hind, suuremad mõõtmed ja madalama resolutsiooniga ekraan.

Kui soovid nutiseadet, mis suudab konkureerida tavalise käekellaga, võid valida hübriidmudeli. Hübriid-nutikellad ühendavad analoogkella disaini nutifunktsioonidega, seega isegi kui kella aku tühjeneb, näitab see aega ikka.

Viis võimalust nutikella aku vastupidavuse pikendamiseks

  1. Lülita välja ebavajalikud teavitused. Iga nutikellale saabuv teade kasutab akut. Seega on loogiline, et mida rohkem teateid päeva jooksul saad, seda kiiremini nutikella aku tühjeneb. Kontrolli oma rakendusi ja otsusta, kas vajad tõesti teavitusi kõigist rakendustest. E-kirjad on kindlasti olulised, kuid kui e-postile saadetakse palju reklaami, tasub ehk võtta tunnike, et kõigest liigsest lahti öelda. Elu ilma pealetükkivate reklaamide ja sõnumiteta mitte ainult ei pikenda nutikella aku tööaega, vaid mõjub hästi ka enesetundele.

  2. Vähenda ekraani heledust. Nutikellade ekraanid muutuvad järjest funktsionaalsemaks, kuid mida heledamad need on, seda kiiremini tühjeneb seadme aku. Suurem ekraaniheledus on kasulik eredas päikesevalguses, siseruumides toimib paremini hämaram ekraan. Kui sinu kellal on valgusandur, saad selle seadistada automaatselt reguleerima ekraani heledust vastavalt ümbritsevale keskkonnale.

  3. Lülita välja häälkäsklused ja muud funktsioonid. Häälkäsklused on nutikellade puhul üks lemmikfunktsioone, sest võimaldavad kasutada seadet ilma ekraani puudutamata, andes kellale lihtsalt suulisi juhiseid. Kuid häälkäskluste toimimiseks peab kell kogu aeg kuulama, mis ümberringi toimub. Rääkimata isegi privaatsusega seotud muredest, tühjendab see kella akut märgatavalt kiiremini. Paljudel nutikella mudelitel saab häälkäskluste funktsiooni aktiveerida ühe nupuvajutusega. See võimaldab anda häälkäsklusi siis, kui tõesti vaja, tühjendamata muul ajal tarbetult kella akut. Samuti saab piirata näiteks südame löögisageduse mõõtmise funktsiooni – pideva pulsimõõtmise asemel võid määrata, et see toimuks iga 10 või 15 minuti tagant.

  4. Muuda ekraaniseadeid. Nutikellade ekraanidel saab kasutada erinevaid seadistusi ja paljud neist on väga interaktiivsed. Kuigi sinuga alatasa suhtlev ekraan võib tunduda kasulik, tarbib see ka oluliselt rohkem energiat. Vali minimaalse teabehulgaga ekraanivorming, mis lülitub mõne aja möödudes automaatselt välja.

  5. Kasuta energiasäästurežiimi. Mõnel nutikellal on energiasäästurežiim, mis optimeerib automaatselt seadeid, kasutades vähem energiat. Selle kasutamine võib oluliselt pikendada kella aku tööaega. Arvestama peab siiski sellega, et režiim võib välja lülitada ka paljud kella nutifunktsioonid. Seega tasub seda režiimi eelnevalt katsetada, et mitte jääda kogemata ilma olulisest sõnumist.

  6. Hinda mobiilsideühenduse vajadust. Kui kasutad teenust MultiSIM (eSIM), kaalu, kas kell peab tõesti olema kogu aeg ühenduses mobiilsidevõrguga. Kui kasutad kella telefoniga ühendamiseks igapäevaselt Bluetoothi, mitte mobiilset andmesidet, kestab aku oluliselt kauem. Kasuta mobiilset andmesidet MultiSIM ainult siis, kui seda tõesti vajad, st kui telefon on tühi või ei ole käepärast.

Mida teha, kui nutikell ei tööta?

Kui aku tühjeneb kiiresti, laadimine võtab liiga kaua aega või mõni funktsioon ei tööta üldse, siis ei ole nutikella parandamiseks vaja minna kellassepa juurde, vaid hoopis TSC volitatud teeninduskeskusesse. Meie kogenud ja asjatundlikud hooldustehnikud suudavad tuvastada probleemi ja parandada seadme, kasutades tootjapoolseid originaalvaruosi, et saaksid muretult jätkata oma nutikella kasutamist.