Avaldatud: 2024-04-09

3 probleemi juhtmevabade kõrvaklappidega

Nõudlus juhtmevabade kõrvaklappide järele on viimastel aastatel tõusnud nagu detsibellid heavy metal'i kontserdil. Need on mugavad, lihtsalt kasutatavad ja stiilsed. Võimalik, et oled juhtmevabu kõrvaklappe kasutades puutunud kokku probleemidega, mis ei lase täielikult nautida elamust. Selles artiklis vaatleme kõige sagedasemaid probleeme, mis tekivad juhtmevabade kõrvaklappidega, ja anname soovitusi, kuidas neid parandada.

Juhtmevabade kõrvaklappide levinumad probleemid ja nende lahendamine

  1. Nutitelefon ei ühendu juhtmevabade kõrvaklappidega. Käes on tähtis hetk, kui paned oma uued juhtmevabad kõrvaklapid kõrvadesse ja soovid nutitelefoniga ühendust luua, et helistada või kuulata netisaate uut osa. Kuid kõrvades valitseb piinlik vaikus, sest kõrvaklapid ei ilmu sinu Bluetoothi seadmete loendisse ... Alusta selle probleemi lahendamist samm-sammult.

  • Kontrolli, kas nutitelefonis on Bluetooth sisse lülitatud. See on üllatavalt lihtne asi, mis võib kergesti kahe silma vahele jääda.

  • Veendu, et juhtmevabad kõrvaklapid ühilduvad sinu nutiseadme ja operatsioonisüsteemiga. Kui kasutad iPhone'i, peaks sellel olema operatsioonisüsteem iOS 7, mis algselt toetab Bluetooth Smart Ready't. Kui kasutad Androidi, veendu, et see on vähemalt versioon Android 4.3.

  • Veendu, et nutitelefon ja kõrvaklapid oleksid ühendamist alustades üksteisele piisavalt lähedal. Kuigi enamik Bluetoothi seadmeid, eriti kõrvaklapid, on piisavalt suure tööulatusega, on ühendus tugevam, kui seadmed ei asu ühendamise hetkel üksteisest kaugemal kui meeter.

  • Loe tootja soovitusi ühendamisprotsessi kohta. Mitte kõik juhtmevabad kõrvaklapid ei ühendu nutitelefoniga ühtemoodi; mõne puhul piisab kõrvaklappide sisselülitamisest, aga teiste puhul võib protsess olla veidi keerulisem. Et vältida probleeme seadmete ühendamisel, loe hoolikalt kogu teavet selle kohta, kuidas seda õigesti teha.

  • Proovi nutiseadmed välja ja uuesti sisse lülitada. See on vana trikk, kuid töötab üllatavalt sageli. 

  • Lülita välja ja ühenda lahti kõik segavad seadmed. Võib juhtuda, et juhtmevabad kõrvaklapid püüavad ühendust luua nutitelefoni asemel mõne muu seadmega. Kontrolli, ega telefonis ole kasutamata või ebavajalikke Bluetoothi ühendusi. 

  • Liigu Wi-Fi ruuterist kaugemale, kuna see võib häirida ühendust.

  1. Juhtmevabad kõrvaklapid loovad ühenduse, kuid ühendus katkeb. Kui on käsil tähtis vestlus või läheneb laulu kulminatsioon, aga juhtmevabad kõrvaklapid otsustavad ootamatult lahti ühenduda, tekib kindlasti nii mõnelgi soov need vastu seina virutada. Aga nagu Karlssonil meeldis targalt korrata: rahu, ainult rahu! Mõnikord katkeb Bluetoothi ühendus vaid mõneks sekundiks ja siis jälle taastub; mõnikord tuleb ühendus ikkagi uuesti luua. Mõlemad variandid on võrdselt ärritavad, kuid neil on ka suhteliselt lihtsad lahendused. Esiteks, ära mine oma nutiseadmest liiga kaugele, et kõrvaklapid oleksid alati levialas. Teiseks, katkesta kõik mittevajalikud Bluetoothi ühendused. Sinu nutitelefon võib olla ülekoormatud arvukate seadmetega, mis katkestavad aeg-ajalt juhtmevabade kõrvaklappide ühenduse. Kolmandaks, veendu, et juhtmevabad kõrvaklapid on piisavalt laetud, sest ühendus kipub jõudluse lõppemisel katkema.

  2. Muusikat kuulates on kuulda kohinat ja müra. Kuigi Bluetoothi tehnoloogia on teinud suuri edusamme, on see siiski häirete suhtes tundlik. Alusta sellest, et deaktiveeri või lülita välja kõik teised läheduses olevad Bluetoothi seadmed, mida sa ei kasuta. Kui müra püsib, proovi uuendada kõrvaklappide ja rakenduse tarkvara ning lähtestada kõrvaklapid (selle kohta saad teavet kõrvaklappide tootja veebisaidilt). Lülita meediamängija sisse, seejärel ühenda kõrvaklapid 30 sekundiks lahti ja seejärel ühenda uuesti. Proovi vähendada nutitelefoni ja kõrvaklappide vahelist kaugust, sest see võib samuti aidata vähendada (või isegi lahendada) probleeme kohinaga. Mõnikord võib müra tekkida ka siis, kui kõrvaklapid ei istu hästi kõrva. Sel juhul proovi erineva suurusega kummist otsikuid, kui need on saadaval.

Mida teha, kui juhtmevabade kõrvaklappidega esineb regulaarselt probleeme

Mõnikord katkeb juhtmevabade kõrvaklappide ühendus tarkvaravea tõttu või on sinu tegevuse tagajärjel tekkinud kahjustused, mis põhjustavad heli häireid. Siis ei aita ükski nimetatud variantidest probleemi lahendada. Sellisel juhul tuleks pöörduda TSC volitatud teeninduskeskuse kogenud tehniku poole. Meie diagnostikaseadmed aitavad leida kõige tuntumate tootjate nutiseadmete vea põhjuse ja kogenud tehnikud parandavad need kiiresti, et sa saaksid oma juhtmevabade kõrvaklappide kasutamist jätkata. a