Tuttav olukord - taipad, et oled jätnud telefoni auto armatuurlauale ja see on seal juba mõnda aega päikese käes vedelenud. Või on Su telefon lõbustanud Sind rannas, kuni see on muutunud kuumemaks kui päike ise? Kuumus ja otsene päikesekiirgus on Su telefonile ohtlikud! Mida ülekuumenemine tegelikult tähendab ja kuidas selle korral toimida?
Telefonide ülekuumenemist põhjustavad erinevad faktorid. Kolm kõige levinumat olukorda on esitatud järgnevalt:
Su telefon võib kuumeneda üle liigse kasutamise tõttu (pikka aega mänge mängides, TV-seriaale vaadates);
telefon kipub kuumenema üle, kui seda kasutatakse laadimise ajal;
telefon läheb kuumaks otsese päikesekiirguse käes või kuumas keskkonnas (nt. saunas).
Kui telefon läheb kasutamise tõttu kuumaks, siis ei ole vaja muretseda. Telefoni korpus on kitsas ja sisaldab palju väikeseid osi, mis ei suuda kiiresti jahtuda. Aga kui telefon on nii kuum, et seda ei saa enam käes hoida või kui see kuumeneb pikka aega päikese käes olemise tõttu, siis võib sellel olla tõsiseid tagajärgi. Suvel kipume oma usaldusväärseid nutikellasid ära unustama - need võivad samuti üle kuumeneda ja erinevalt telefonist on nutikell pidevalt nahakontaktis, mis tähendab, et kui see hakkab üle kuumenema, siis võib see ka nahakahjustusi tekitada.
Kerge ülekuumenemine võib põhjustada Su telefoni aeglaseks muutumist ja aku kiiret tühjenemist, kuid pikaks ajaks päikese või kuumuse kätte jäetud telefonil või nutikellal võib ekraan praguneda ja protsessor üles sulada, mis tähendab, et telefoni salvestatud andmed kaovad igaveseks ja telefon ise saab püsivalt kahjustatud.
puuteekraan lakkab töötamast - ekraan on valmistatud metallist ja klaasist, mis kuumenevad kiirelt, ja seega kuumeneb ekraan suhteliselt vähese ajaga, mis omakorda mõjutab puutefunktsioonide toimimist;
telefon lülitub välja - kui seadme temperatuur ületab 35°C, lakkavad selle funktsioonid järk-järgult töötamast ning telefon lülitub välja (iPhone’idel on sisseehitatud andurid, mis teavitavad kasutajat ülekuumenemisest enne, kui see välja lülitub);
aku tühjenemine - pikaks ajaks päikese kätte jäetud seadme aku tühjeneb kiiresti ning aku võib kahjustuda nii, et seda ei olegi enam võimalik laadida (telefoni ei saa enam uuesti laadida);
andmete kadu ja kahjustused - telefoni kuumuse kätte jätmine võib tekitada sisemisi kahjustusi, mille tagajärjeks võivad olla andmete kadu ja sisemised muutused;
aku sulamine ja süttimine - pikaaegse ülekuumenemise korral võib aku hakata sulama ja kui seda õigeaegselt ei jahutata, võib telefon põlema süttida.
Päikese kätte jäetud telefon läheb üleni kuumaks, kuid kui telefon kuumeneb ka igapäevasel kasutamisel, siis oleks hea teada, mis seda põhjustab. Kuumaks võivad minna telefoni erinevad osad.
Kõlari läheduses olev telefoni ülemine osa läheb tavaliselt kuumaks, kui telefoniga pikka aega kõneleda - see ei ole telefonile enamasti kahjulik, kuid võib telefoni kõrva ääres hoides veidi ebamugav olla.
Telefoni tagumine külg aku lähedal läheb kuumaks, kui aku kuumeneb. Kui see juhtub telefoni laadimise ajal, siis tuleks laadija välja vahetada, kuid kui see juhtub ka mõne teise laadijaga või laadimisvälisel ajal, siis võib olla saabunud aeg aku välja vahetada.
Kui kuumaks läheb telefoni tagumise külje ülemine osa ja aku piirkond pole kuum, siis tuleb süüdistada telefoni süsteemi. Edasiste tagajärgede ennetamiseks võtke ühendust meie hoolduskeskusega!
Telefoni ekraan ei tohiks tavapärasel kasutamisel kuumaks minna. Kahjuks on jõudnud kätte hoolduse aeg!
Kuidas saan oma telefoni ülekuumenemise eest kaitsta?
Sinu telefoni tervis algab ennetusest - esmalt tuleb veenduda, et telefon tavaliselt üle ei kuumene.
Kui telefon kasutamisel kuumeneb, siis:
kontrolli, kas samaaegselt on kasutusel liiga palju rakendusi;
kontrolli, kas telefoni mälus on piisavalt vaba ruumi;
hooldus - keela ebavajalikud rakendused ja kustuta failid, tühjenda prügikast või vii seadmele läbi automaatne hooldus ja optimeerimine;
veendu, et telefonis töötab operatsioonisüsteemi kõige uuem versioon.
Kui telefon endiselt tõsiselt kuumaks läheb, siis anna sellest meile teada - broneeri diagnostika ja remont!
Muudel juhtudel tuleb rakendada tavalisi ettevaatusabinõusid, eriti kuuma ilmaga.
Ära jäta telefoni päikese kätte, eriti veel auto armatuurlauale, sest see toimib kui suurendusklaas ja päikese toime on veelgi suurem!
Suvel ära jäta telefoni üldse autosse - see läheb kuumaks ja nii ka sinu telefon.
Ära võta telefoni või nutikella sauna ega mullivanni.
Kuumadel suvepäevadel ei tohiks hoida telefoni ka taskus, sest see on suletud keskkond, kus õhk ei liigu.
NB! Eriti oluline on pidada meeles, et telefoni ei tohi jätta laadimise ajal otsese päikesekiirguse kätte ega teki alla, sest laadimisprotsess iseenesest põhjustab kerget kuumenemist ja päikesekiirgus või tekk vaid suurendavad kuumenemist.
Mida teha, kui telefon on üle kuumenenud?
Igaühel peaksid olema teadmised sellest, kuidas aidata ülekuumenenud telefoni või nutikella, et vale jahutamine rohkem kahju ei teeks.
Eemalda telefon selle kaitsekattest.
Lülita seade välja.
Jäta see jahedasse ja varjulisse kohta, kuid mitte kunagi külmkappi, sest see kahjustab seadet kindlasti!
Kui telefon on maha jahtunud, lülita see taas sisse ja kontrolli, kas kõik toimib korralikult.
Kui telefon maha ei jahtu ja järjest kuumemaks läheb, siis tuleks see iseseisvalt remontimise asemel hooldusesse viia, nii seadme tervise kui põletuse ohu vältimise huvides!
Kõiki meie hoolduskeskusesse saabuvaid seadmeid diagnoositakse, et mõista vigu ja võimalikke lahendusi. Kui kahjustuste ulatus on selgeks tehtud, anname teada, kas Su seadet on võimalik remontida ja kui palju see maksta võiks, kuid seda saad arvutada ka ise.
Kogu töö viiakse läbi seadme tootja juhiste kohaselt, kasutades asjakohaseid meetodeid, sertifitseeritud tööriistu ja moodsat varustust. Kui nutiseadme komponent vajab väljavahetamist, ja antud küsimuse korral on selleks enamasti aku, siis kasutame vaid originaalvaruosi, sest oleme volitatud hoolduskeskus.
Usalda oma seade meie kätte - broneeri remondiaeg!