Avaldatud: 2023-04-27

Kuidas kaitsta telefoni kulumise eest?

Telefon on tänapäeval asendamatu ja kriimustatud või mõranenud ekraaniga on seda keeruline kasutada. Telefoni välised kahjustused võivad erineda, kuid kõige sobivama kaitsemeetodi (kaitsekile, -klaas või -ümbris) abil saab neid vältida.

Kuidas telefoni kõige sagedamini kahjustatakse?

Kõige tavalisemaks tehnikutele ette sattuvaks probleemiks on katkine ekraan. Samuti kahjustub tihtipeale kaamera lääts. Kõige enam kahjustuvad esi- ja tagaklaas ning kaamera lääts siis, kui telefon maha pillatakse. Olenemata sellest, kas telefon on kukkunud asfaldile, murule või põrandale, on telefoni kahjustuste tõttu keeruline kasutada või on selle kasutamine üldse võimatu.

Paljud telefonikasutajad armastavad panna oma seadmeid tagataskutesse või jätta neid ebastabiilsele pinnale, kuid nad ei mõtle ohtudele. Kui telefon on enamasti tagataskus, tuleb päev, mil selle unustad ja see maha istumisel või kõva ja ebatasase pinna vastu surumisel puruneb. Ebastabiilsele pinnale panemise korral võib mõni juhuslik liikumine selle maha paisata. Sellega kahjustub nii ekraani klaas kui telefoni sisemised osad.

Telefoni kaitsmiseks on kaks viisi: esiteks tekitades endale nutikaid harjumusi, nt mitte panna telefoni ebastabiilsele pinnale, mitte panna telefoni taskusse, mitte panna seda teravate esemete lähedusse, teiseks valides telefoni kaitsmiseks sobivaid lisatarvikuid.

Mida valida? Kas telefoni kaitsekile või kaitseklaas?

Nii kaitseklaas kui -kile on loodud kaitsma sinu telefoni ekraani kahjustumise eest. Kaitseklaasi ja -kile valimisel on kõige olulisem, et see sobiks telefoni mudeli suusure ja mõõtmetega. Nii on seadmel turvalisem ja kaitsemeetod ei häiri seadme kasutamist. Neid kahte telefonitarvikut võrreldes võib öelda, et kaitseklaas on veidi kallim, kuid tagab ka parema kaitse.

 

Kaitsekile

Kaitseklaas

Kaitseb telefoni kriimustuste eest

Kaitseb ekraani telefoni kukkumise korral

Ei mõjuta läbipaistvust *

Praktiliselt nähtamatu

    ❌**

* läbipaistvus ei ole mõjutatud, kui kaitsekile ja kaitseklaas paigaldatakse korrektselt, st nende alla ei jää õhumulle Enamikes ekraanikaitseid müüvates kohtades pakutakse ka nende paigaldamise teenust - nii ei pea ise vaeva nägema.

** mida paksem on kaitseklaas, seda tõenäolisem on, et see paistab välja.

Kuidas telefoniümbrist valida?

Telefoniümbris või -kaaned kaitsevad telefoni tagakülge ja korpust. Need erinevad selle poolest, et telefoniümbris kaitseb seadme külgi ja tagaosa, kuid telefonikaaned kaitsevad lisaks ka seadme esikülge, seega on kogu telefon kaitstud nii kriimustuste kui kahjustuste eest.

Viimastel aastatel on saanud tavapärasemaks ümbriste kasutamine, kuid lastele valitakse tihtipeale nahast või kunstnahast kaaned, sest need tagavad kaitse ka ekraanile ja see on laste puhul väga kasulik ning vajalik.

Tavaliselt on telefoniümbrised valmistatud silikoonist, TPU materjalist (silikooni ja kõva plastiku segu) või plastikust. Ümbrised on saanud populaarseks, sest neid on saadaval erinevates värvitoonides ja kujundustes - igaüks saab leida endale meeldiva variandi. Telefoniümbrised ei kaitse telefoni ekraani kahjustuste eest, kuid aitavad vähendada kukkumistest põhjustatud probleeme.

 

Silikoonist ümbrised

TPU materjalist ümbrised

Plastikust ümbrised

Libisemiskindel * 

Jah

Jah

Ei

Hõõrdumiskindel

Osaliselt

Jah

Osaliselt

Suur vastupidavus kukkumistele ja kukkumiste pehmendamine

Osaliselt

Jah

Ei

* kui telefoniümbris on libisemiskindel, siis on vähemtõenäoline, et see käest libiseb ja maha kukub

Võib juhtuda, et telefoniümbris kriimustab telefoni tagakülge. Selle ennetamiseks tuleks valida kvaliteetne ümbris ja lisaks järgida alltoodud näpunäiteid:

1) veendu, et ümbris sobitub tihedalt ja ei liigu telefoni kasutamise ajal;

2) enne ümbrise telefonile panemist kasuta mikrofiibrist lappi või pehmet salvrätikut ning puhasta nii telefon kui ümbrise sisemus - nii saad kindel olla, et nende vahele ei jää kriimustusi põhjustavat mustust;

3) eemalda ümbris telefonilt regulaarselt (vähemalt kord kuus) ja eemalda seadme ning ümbrise vahele kogunenud mustus.

Telefoni kaasi ja/või ümbrist tuleks kasutada kombinatsioonis ekraanikaitsetega, sest see on parim viis tagada seadme turvalisus. Kui tead, et satud tihtipeale kummalistesse olukordadesse või kui telefoni kasutab laps, siis tasub lisaks ekraanikaitsetele osta kohe ka telefoni kindlustus.

Kuid kui telefoni kaitsmine ei ole õnnestunud ja sellel esineb juba probleeme, siis too see meie hoolduskeskusesse. Meie osavad ja targad tehnikud teevad seadmele diagnostika ja kui kahjustuste ulatus on teada, nõustavad sind vajaliku remondi ja selle hinna osas. On oluline pidada meeles, et seadme mistahes hooldus ja remont viiakse läbi seadme tootja juhiste kohaselt, kasutades heakskiidetud tööriistu, kõige asjakohasemaid meetodeid, moodsat riistvara ja originaalvaruosi, sest meie keskus on volitatud hoolduskeskus.